Mnt arról beszámoltunk, Berlin nem lépett közbe a felvásárlás megakadályozására, ez pedig számos németet háborított fel. Most, hogy a spanyol vállalat több mint 30 százalékra növelte a Hochtiefben lévő részesedését, a szabályok szerint az ACS 50 százalékos vagy ennél is nagyobb tulajdoni részesedéshez juthat, egyszerűen azzal, hogy a tőkepiacon felvásárolja a részvényeket.
Számos európai országgal ellentétben ugyanis a német jog nem követeli meg, hogy az ACS kötelező ajánlatot tegyen valamennyi részvényesnek, vagy hogy nyilvánosságra hozza a tulajdonában lévő részvényekre vonatkozó adatokat – jelenti a Deutsche Welle.
Noha az ACS azt állítja, hogy jóhiszeműen valósítja meg átvételi tervét, a német munkavállalók attól tartanak, hogy a spanyol cég hozzákezd a Hochtief feldarabolásához, miután a munkahelyek garantálására és a lokális autonómiára tett nyilvános ígéretei 2013-ban lejárnak.
Heiko Stiepelmann, a német építőipari szövetség ügyvezető igazgatóhelyettese szerint a Hochtief feletti ellenőrzés elvesztése problémát jelent a német gazdaságnak. A cég pénzügyileg egészséges és érintetlenül került ki a pénzügyi válságból. Ezért csodálkozik Stiepelmann, amiatt, hogy a szövetségi kormány nem változtatott a felvásárlásra vonatkozó szabályokon, és nem tiltotta meg a befektetőknek, hogy "beosonjanak" az olyan német cégekhez, mint a Hochtief. " A legtöbb európai ország nem engedélyezett volna ilyen felvásárlást" - hangoztatta Stiepelmann.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.