Kumin úgy látja: a februártól esedékes strukturális reformokat anélkül is meg lehet lépni, hogy azzal jelentős csoportoknak "blokkszerűen" okozna érdeksérelmet a kormányzat. Ha nem sikerül a politikai riválisoknak felmelegíteni a médiatörvény témáját, új érveket találni és új szempontokat vinni a vitába, akkor az egész jogszabály körüli diskurzus elkezd lecsengeni – nyilatkozta a Duna Televízióban az elemző, aki szerint eddig is sokkal inkább a politikai riválisok akciójáról, semmint szakmailag megalapozott ellentámadásról lehetett beszélni.
Akinek eddig nem volt szimpatikus Orbán Viktor, annak most sem vált szimpatikussá, ha nézte a strasbourgi közvetítést; ez még arra is alkalmas lehetett, hogy ráerősítsen az Orbán Viktorral kapcsolatban emlegetett kritikákra, nevezetesen, hogy offenzív, túlzottan magabiztos, ad abszurdum arrogáns. Akik viszont úgy érezték – és a jobboldali szavazók körében bizonyára inkább ez lehetett a hangulat –, hogy Magyarországot egy támadás érte és ezért elégtételt kellene venni, azok számára ez a miniszterelnöki teljesítmény nagyjából hozta a várakozásokat – értékelte a miniszterelnök európai parlamenti bemutatkozását a Századvég vezető elemzője.
Ami a februárban esedékes reformcsomag hatásait illeti, Kumin szerint olyan területekre próbál összpontosítani a kormány, ahol kevésbé reprezentáltak a saját választói. Másrészt nyilván arra is törekszik a kormányzat, hogy mire eljut a következő választásokhoz, amikor meg kéne fizetni a reformok politikai árát, addigra a változtatások esetleg kárvallottjai körében is nyilvánvaló váljon, hogy nem lett rosszabb a helyzetük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.