Görögország csődbe mehet – mondta Kenneth Rogoff, a Harvard Egyetem professzora, aki szerint a görögök úgy sem kerülhetik el tartozásuk átrendezését, hogy az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap mentette meg 2010 tavaszán.
Bár a közös valuta átvétele folytatódhat az Európai Unióban, néhány euróövezeti tagország az államadósságának átstrukturálására kényszerülhet – nyilatkozta Rogoff, egy olsoi konferencián. Az euróövezeti vezetők a múlt hónapban megegyeztek egy válságkezelési mechanizmus kialakításáról, mely 2013-ben lesz hatályos.
Ott van Írország, Portugália, Görögország, és az emberek aggódnak Spanyolország miatt is. A problémák az eurózóna periferiális állami-szerte jelen vannak, és igen mélyek. A legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy látni fogjuk: néhány ország az adósságának átalakítására kényszerül – szögezte le Rogoff.
A görög 10 éves államkötvények hozama rekordra emelkedett a német benchmarkhoz képest szerda délelőtt – jelenti a Bloomberg hírügynökség. A hozamkülönbség 974 bázispontra emelkedett, mely a legmagasabb szint a Bloomberg adatai alapján.
Európa jelenleg olyan, mint egy „feltörekvő gazdaság” – mondta Rogoff, a Nemzetközi Valutaalap volt vezető közgazdásza, aki ezzel a véleményével a dr. Végzet becenévre hallgató Nouriel Roubiniéhez hasonló jövőképet fogalmazott meg. Az amerikai közgazdász szintén az eurózóna adósságcsapdájától tart és tartós gyengélkedést jósol a fejlett államokban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.