Az utóbbi két évben azonban gyűjthettek a német vállalatok akkora tartalékot, hogy nagyobb megrázkódtatás nélkül átvészeljék a következő időszakot is. Ugyanez sajnos nem mondható el a kisebb, pénzügyileg viszont nagyobb bajban lévő eurózónatagokról és Magyarországról sem.
Mivel nem jön váratlanul a korábbi húzóerő kiesése, így az előrejelzéseket még nem feltétlenül kell újragondolni. Még mindig inkább a magyar növekedés belső tényezői – a fogyasztás és a beruházás alakulása – hordoznak nagyobb bizonytalanságot. Hiába hagyott ugyanis több pénzt a nagyobb jövedelműeknél a kormány, az egyelőre nem hozta meg a várt hatást. Ilyen körülmények között veszélybe kerülhet a magyar gazdaság kedvező megítélése is.
Az elmúlt időszakban meglehetősen kedvező volt a széljárás a magyar gazdaságpolitika számára. A görög és a portugál problémák elvonták rólunk a pénzpiaci szereplők figyelmét, sőt, még ki is emelkedünk mostanában a mezőnyből azzal, hogy legalább vannak középtávú terveink. Szemben azokkal, akik csak a német gazdaság hajtóerejének a fennmaradásában bíztak.
Ez a nyár lesz a próbája a kormány strukturális terveinek. Ha nem sikerül olyan részletekkel előhozakodni, amelyek tetszenek a befektetőknek, akkor könnyen elveszíthetjük nehezen kivívott pozíciónkat. Amely amúgy is viszonylagos, hiszen még mindig nem kezelnek minket úgy, mint például a cseheket. Most nagyon nem kéne újra a címlapokra kerülni valami negatív hírrel (emlékezetes, hogy majdnem egy éve beszélt Kósa Lajos államcsőd közeli helyzetről). Remélhetőleg a kormány is érzi, hogy most sokkal inkább szükség van a megfontoltságra, mint az eddigi kormányzása során bármikor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.