Még egy halvány kritikai megjegyzés sem érkezett olyan dolgokról, amelyekkel kapcsolatban néhány hete vagy hónapja még igen kemény bírálatokat kapott a magyar kormány: a német vállalatokat is keményen sújtó különadókról, a médiatörvényről vagy az alkotmányról.
Igaz, Orbán Viktor ezúttal nem a belföldi fogyasztásra szánt petárdákat sütötte el. Berlinben és Frankfurtban nem kárhoztatta a multikat, és nem tett utalást a nácizmus és a kommunizmus szülőhelyére sem, mint március 15-én, a Nemzeti Múzeum lépcsőjén. Ehelyett alacsony, kiszámítható és egyszerű adókkal büszkélkedett, gyorsan emelkedő foglalkoztatást és dinamikusan csökkenő adósságpályát vizionált hallgatóságának. Amely helyeslően bólogatott: hiszen erre van szüksége Európának is…
Nem tudhatjuk, minek köszönhető a látványos fordulat a német politikai és gazdasági elit részéről. Mitől lett például hirtelen „megbízható partner” az a kormány, amely egyik napról a másikra, egyeztetés nélkül, visszamenőlegesen pótadót vetett ki egyes nagyvállalatok nyereségének lefölözésére? Valóban ez lett a követendő példa, vagy talán egyéb háttéralkuk és üzleti érdekek késztették nyilvános felejtésre az érintetteket?
Félreértés ne essék: nem a külföldtől kell várni saját problémáink megoldását. Visszatetsző volt például az a mód, ahogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök külföldi diplomaták és újságírók összetrombitálásával próbált politikai tőkét kovácsolni. Ha azonban a Nyugat nem következetes az európai értékek számonkérésében, ne csodálkozzék annak következményein.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.