Közleményük ugyanazt sürgeti, amit az érintett szakma egésze – kiszámítható, a beruházásokat ösztönző és a fogyasztói érdekeket figyelembe vevő új zöldenergetikai intézmény- és eszközrendszer felállítását –, de amelyről szerdán írta meg a Világgazdaság, hogy egyik fő elemére, a támogatási rendszer számaira még várni kell. Ha viszont nem jön létre mielőbb a zöldenergia beruházói számára a vonzó, átlátható és stabil működési környezet, akkor „Magyarország lemarad a külföldi befektetőkért folytatott régiós versenyben” – valószínűsíti a jogi iroda.
Mivel a zöldenergia-termelési technológiák meglehetősen költségesek, megfelelő támogatás hiányában megtérülésük pusztán piaci alapon jelenleg bizonytalan. „A stabil környezet hiánya nem teszi lehetővé a beruházóknak és a finanszírozóknak, hogy hosszú távú invesztíciós döntéseket hozzanak” – hangsúlyozta Kenyeres László, a jogi iroda partnere. A bizonytalan szabályozási környezet jelentősen drágítja a projektek finanszírozását.
Változásokat remél a megújulóprojektek egy részterületén, a távhőcélú energiahasznosítás szabályozásában és ösztönzésében az Energiaklub is. Felmérték a terület uniós és hazai adottságait, részben az illetékes tárcákkal. Az ezek alapján megfogalmazott ajánlásai jórészt egybecsengenek a hivatalos energiapolitika irányaival és a jogi iroda által is megoldandónak ítélt feladatokkal.
a Dalkia Energia Zrt. leányvállalatától. A szolgáltató előfinanszírozza a kiadásokat, garantálja a szolgáltatási minimumot, s vállalja, hogy éves távfűtésköltségei nem haladják meg a gázalapú fűtési rendszerét.
a Dalkia Energia Zrt. leányvállalatától. A szolgáltató előfinanszírozza a kiadásokat, garantálja a szolgáltatási minimumot, s vállalja, hogy éves távfűtésköltségei nem haladják meg a gázalapú fűtési rendszerét. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.