Hozzátette: máris megkezdték a munkát, hogy a kamarai törvény hétfőn későn este elfogadott módosításában rögzítetteknek a hatályba lépés idejére, 2012 január elsejére meg tudjanak felelni. Példaként említette az ügyrendi szabályozást, a kamarai szabályok megalkotását.
A kamarai törvény módosításával ugyan nem került pont a több mint fél éve tartó viták végére, ám olyan átmeneti megoldás született, amelynek köszönhetően az MKIK egy sor feladatot megkapott, amelyeket az új kamarai törvényben írtak volna elő a számára. Ilyen például a tanácsadás, a pályázatfigyelés, az üzleti kapcsolatteremtés, a partnerkeresés. Parragh szerint amúgy ez az elmúlt időszakban megkezdett folyamat továbbvitele, amelynek keretében gazdaságszervezési feladatokat kaptak az államtól a kamarák, például a szakképzés terén. Mindehhez hozzárendelnek a költségvetésben egy támogatási sort, illetve az állam a kamarák által átvállalt feladatokhoz forrásokat biztosít.
A vállalkozások körében persze a legnagyobb visszhangot a kötelező regisztráció fejében fizetendő, vállalkozásonként évi 5000 forintra rúgó díj váltotta ki. A kamara ebből hozza létre – szándékai szerint naprakész –adatbázisát, amivel egyebek között az üzleti forgalom biztonságát is igyekeznek javítani. Nagy kérdés azonban – mondja Parragh –, hogy miként sikerül majd feloldani az ellentmondást, ami abból fakad, hogy a nagyobb hatékonysághoz minél több és frissebb adat kell, ugyanakkor az adatvédelem blokkol bizonyos adatokat, például a vállalkozás konkrét foglalkoztatási adatai.
A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.