Az első Orbán-kormány hatalomra kerülésekor teljes volt az egyetértés, hogy a jó gazdaságpolitika alapja a fegyelmezett pénzügypolitika – jelentette ki Járai Zsigmond, aki 1998 és 2000 között volt pénzügyminiszter. Hiába jobb most a pénzügyi fegyelem, a bankok és a vállalkozások rossz helyzete miatt nincs elég hitel a gazdaságban – vélekedett Járai. Varga Mihály, az Orbán-kormány 2000 és 2002 közötti pénzügyminisztere szerint a Medgyessy-kormány 100 napos programjára nem volt forrás, így az olyan dominóeffektust indított el, amely később eladósodáshoz vezetett.
2002-ben sem volt már minden rendben – folytatta László Csaba.
A 2002 és 2004 közötti pénzügyminiszter kifejtette: 2001-től kezdve csökkent a GDP és a működő tőke beáramlása, s elindult egy finanszírozhatatlan fiskális expanzió. „Erre kiigazítással próbáltunk reagálni, amelyről ma már belátom, hogy nem volt sikeres” – tette hozzá.
Draskovics Tibor úgy vélte, az egykulcsos adó ára olyan rendkívüli intézkedéssorozat lett, amely megfojtja a növekedést és iszámíthatatlanságot okoz. A 2005 és 2009 között pénzügyminiszterként dolgozó Veres János kifejtette: a tavalyi kormányváltáskor egy sor gazdasági index jobb képet mutatott, mint most, kedvezőbb volt az euróárfolyam, a CDS-felár, alacsonyabb volt az alapkamat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.