„A Pünkösfürdő közelében lévő galériaerdőben mintegy 700 darab öt centiméternél kisebb törzsátmérőjű fát kell kivágni a Római-parton a védmű építésével összefüggésben, a platánokat meg fogják védeni” – közölte Budapest főpolgármestere a köztelevízióban. Tarlós István szerint a fakivágások elleni tiltakozások alkalmával sok rosszindulatú ostobaság hangzik el, a valóban védendő fákat megvédik.
Több civil szervezet is tiltakozott, hogy a főváros 453 fát vágna ki a Római-parton, de a mobilgát-építésnek áldozata lehet még több ezer fa is. A mobilgát kiemelt kormányzati projekt státuszban van, ezért engedélyeztetése gyorsított eljárásban zajlik, a tiltakozók szerint így egy hónapon belül megszerezhetik az építéshez szükséges dokumentumokat.
A Fővárosi Közgyűlés döntéselőkészítő tanulmányában a műszaki költségbecslés alapján a mobilgát költsége 4,14 milliárd forint volt. Az Erbo-Plan Mérnöki Szolgáltató Kft. tervei alapján egy 1330, egy 801 és egy 580 méteres szakaszon, közel 10 méter magas alumínium betétpallós mobilfalból álló rendszert húznának fel. A vasbeton gát elvileg olcsóbb lenne, de az alumínium mobilfalnak állítólag olcsóbb az üzemeltetési költsége. Harminc méter szélességben egy kilométernyi partszakaszt is feltöltenének.
A III. kerületi önkormányzat állítólag kezdeményezi, hogy a mobilgát létrehozása után vezessenek be értéknövekedési adót a Római parton.
Egy 2005-ös hatástanulmány alapján 2,7 milliárd forintért lehetne fejleszteni a jelenlegi védvonalakat, amit egyesek biztonságosabbnak is tartanak. Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes egy írásbeli kérdésre azt válaszolta ez ügyben, hogy ennek a változatnak a költsége 8 milliárd forintra rúgna. A fővédvonal átépítésével ugyanis gáz-, vízvezetékeket kellene átépíteni, bontani, valamint útburkolatokat helyreállítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.