Ám a német szövetségi kormány a berlini Angela Merkel-Li találkozó előtt jelezte, hogy az Európai Bízottsággal ellentétben nem törekszik dömpingellenes eljárásra a kínai napelemipar ellen, és el akarja kerülni a kereskedelmi háborút Kínával.
Az Európai Bizottság a tagállamoknak átlag 47 százalékos büntető vám kiszabását javasolta a kínai napelemekre, az árkülönbségek kiegyenlitésére. Az európai gyártók ugyanis azt vetik Kína szemére, hogy állami szubvenciókkal segíti a hazai ipart. Az EU egyébként évente kereken 21 milliárd euró értékben importál Kínából ilyen modulokat. Ezzel az EU-tagállamok a kinai export felét veszik át. Li viszont kijelentette, reméli, hogy az Európai Unió fenntartja a szabad kereskedelem elvét. Michael Schaefer német nagykövet is a protekcionizmus ellen szólt az Új Kína hirügynökségnek adott interjújában. Németországnak és Kínának, mint nagy exportországoknak közös érdeke, hogy biztosítsák a globális szabad kereskedelmet, küzdjenek a protekcionizmus ellen és tisztességes kereskedelmi szabályokat alakitsanak ki. A bizalom a két ország partnerségének az alapja - idézta az Új Kína a német nagykövetet. Lit a hét végén várják Berlinbe. Németország az első olyan ország, amelyet a kínai kormányfő márciusban történt hivatalba lépése óta meglátogat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.