Megkapták a Pápai Hús 1913 Kft.-nek korábban beszállító sertéstartók a húscéggel szemben fennálló követelésük egy részét, amelyet a Vidékfejlesztési Minisztérium korábban megígért számukra – tudta meg a Világgazdaság. A szaktárca azután döntött a de minimis szabályok szerint folyósított juttatásról, hogy a dunántúli húscég és a pénzükre váró élőállat-beszállítók közötti tárgyalások több hónapon keresztül sem vezettek eredményre. A Pápai Hús 1913 Kft. az eredménytelen tárgyalások közepette július elején kért csődvédelmet.
A támogatásról szóló rendelet már október elején megjelent a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal honlapján. A szaktárca által fizetendő pénzből a kisebb egyéni termelők 7500 eurót kaphatnak, a termelői csoportok pedig 200 ezer eurót. Az érintett három termelői csoport ennek megfelelően 130 millió, míg az egyéni termelők ezen felül összesen 150 millió forintra voltak jogosultak.
A támogatás révén így összesen 280 millió forintot juttattak el az egyéni termelőknek és termelői csoportoknak néhány nappal ezelőtt, de az uniós szabályok értelmében limitált kifizetés nem éri el a teljes tartozás felét sem. A fennmaradó részt a november 15-én megjelent Magyar Közlöny szerint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) vállalja át az élőállat-beszállítóktól, a tartozást később a NAK követeli majd a pápai húscégen.
A kiegészítő juttatás kifizetésének feltétele, hogy a jogosult az Agrárkamarával december másodikáig szerződést kössön a követelés engedményezéséről, vagyis a ki nem fizetett pénz behajtásának a joga teljes egészében a Kamaráé lesz majd.
A szerződés további feltétele az is, hogy a termelő még rendelkezzen a követeléssel, vagyis akik lemondtak róla, vagy faktoráltatták, azok már a második körben nem vehetnek részt. A de minimis kifizetése után fennmaradó rész információink szerint több mint kétszázmillió forintot tesz ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.