Andreas Rudas leszögezte: az RTL csoport nem állapodott meg a magyar kormánnyal, nem kötött semmilyen alkut. Elmondása szerint mindössze annyi történt, hogy a Lázár Jánossal folytatott találkozókon a felek rögzítették az álláspontjukat.
Arra a kérdésre, hogy visszakérik, visszaperlik a reklámadóra eddig befizetett több milliárd forintot, Rudas azt válaszolta, hogy a vállalatnak meg kell várnia az Európai Bizottság végleges határozatát és a reklámadóról szóló törvénymódosítást, s csak annak alapján dönthet, hogy visszakéri-e a pénzét.
Dirk Gerkens távozásáról szólva Rudas több szempontot említett. Emlékeztetett, hogy Gerkens tizennégy évig volt az RTL Klub vezérigazgatója s mint mondta, a szakember Magyarországon nem is érezte igazán jól magát. "Féltette a családját, ezért ők külföldre költöztek, ő is védelmet kért, ezért jártak vele testőrök. Az RTL Csoport azt érzékelte, hogy bár az RTL Klub a legsikeresebb, legnézettebb televízió Magyarországon, a cég budapesti felső vezetése részéről volt egyfajta távolságtartás a magyar társadalomtól. Ezért most olyan új vezetőt keresünk, aki beszél magyarul, beleszületett ebbe a kultúrába. Mi magyarok kicsit speciálisak vagyunk, kell érteni a humort, a kultúrát, a gondolatokat" - mondta Rudas.
Az ideiglenes vezérigazgató hangsúlyozta: nem fog változni a Híradó hangneme. "Az RTL Csoport összes televíziójának híradója egész Európában közszolgálati hangnemet üt meg. Kritikusak vagyunk a kormánnyal és az ellenzékkel, s leginkább azokkal a témákkal foglalkozunk, amelyek érdeklik a nézőket, mert befolyásolják, alakítják az életüket. Mindig nagy hangsúlyt helyezünk arra, hogy a kritizált fél is elmondhassa az álláspontját" - nyilatkozta a Népszabadságnak adott interjújában Andreas Rudas.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.