Jánosi György bizottsági elnök - az ülés után percekkel szétosztott - közleménye a győztes nevét nem tartalmazza, csupán azt, hogy a testület "a Nemzeti Hírközlési Hatáság által tett szakmai javaslathoz jóváhagyó állásfoglalását megadta". A korábbi sajtóhírek egyértelműen az AH-t említették győztesként.
"A bizottság ülésén megállapította, hogy a pályázati kiírás és eljárás során jogszabálysértést nem észlelt. A bizottság állásfoglalását a törvényben meghatározott szavazattöbbséggel hozta meg" - tudatták.
Az NHH által március 25-én kiírt tenderekre az április 24-ei határidőig összesen négy pályázat érkezett: az egy csomagban meghirdetett öt földfelszíni digitális televíziós műsorszóró hálózat üzemeltetésére az Antenna Hungária Zrt. és a Digital Broadcasting Kft., a VHF sávban működő földfelszíni digitális rádiós műsorszóró hálózat üzemeltetésére pedig az Antenna Hungária Zrt. és a Magyar Rádió Zrt. pályázott.
Két héttel később jelentette be az NHH, hogy mind a négy dokumentáció megfelel a formai követelményeknek; ezt követően kezdődött meg a nyilvántartásba vett pályázatok tartalmi elbírálása. Az NHH akkor azzal számolt, hogy az eredményhirdetésre - a parlamenti bizottság jóváhagyása után - idén augusztusban kerülhet sor.
Az Országgyűlés illetékes ad hoc bizottsága elöször július 7-én tárgyalt a pályázatokról, akkor azonban alaki és pontszámítási kifogásai miatt átdolgozásra visszaküldte az NHH-nak a tévés és rádiós digitális programok (multiplexek) üzemeltetésére kiírt pályázat eredményére tett javaslatát.
A pályázati kiírás szerint a nyertesek 12 évre szóló jogosultságot szereznek a digitális programcsokrok (multiplexek) üzemeltetésére. Az alkalmazott tömörítési eljárásról az üzemeltető dönthet, miként arról is, hogy a programcsokrokba az előírt közszolgálati adások mellett milyen más tartalmak kerülnek majd be, és ezeket (a televíziós multiplexek esetében) ingyenesen, vagy előfizetéses konstrukcióban teszi-e elérhetővé.
A pályázati kiírás szerint a földfelszíni rádiós, valamint a televíziós műsorszórásnak két multiplexen 2008-ban el kell indulnia, míg a nyertes a harmadik televíziós multiplexen mobil-TV (DVB-H - Digital Video Broadcasting- Handheld) szolgáltatást is nyújthat. A másik két televíziós multiplexen a műsorszórás a jelenlegi analóg földfelszíni országos műsorszórás leállítása után indulhat be. Az Európai Unióban - és így Magyarországon is - a földfelszíni analóg műsorszórást legkésőbb 2011. december 31-én a digitálisnak kell felváltania.
Mind a rádiós, mind televíziós multiplexeknek a hálózatok teljes kiépítése után a lakosság 94 százalékát kell elérnie. A rádiózás területén a digitális átállás tervezett időpontja 2014 vége.
A kiírás szerint a pályázók ajánlatot tehettek az egyszeri és az árbevétel-alapú pályázati díj mértékére is. A televíziós műsorszóró pályázaton az egyszeri díj minimálisan 300 millió forint, az árbevétel-alapú pályázati díj pedig legalább az éves árbevétel 3 százaléka. A rádiós pályázaton az egyszeri díj minimálisan 50 millió forint, az árbevétel-alapú pályázati díj pedig legalább az éves árbevétel 0,5 százaléka.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.