A világon egyedülálló – és 150 év óta a legfontosabb – gyógyászati reformot az ottani országos főorvosi szolgálat határozta el két szakmai felügyeleti intézménnyel (General Medical Council és Academy of Medical Royal Colleges) egyetemben. Az eljárás célja az, hogy kiszűrjék azokat a gyenge felkészültségű orvosokat, akik ismételten hibás diagnózisokat állapítanak meg, és gyenge klinikai eredményeket mutatnak fel - írja a TimesOnline.
Akik hibáznak, és ismételten alkalmatlannak bizonyulnak, azokat törlik a – mintegy 150 ezer főt tartalmazó – országos orvosi jegyzékből. A tervezett szakmai reform bírálói szerint az orvosoknak a jövőben többet kell foglalkozniuk adminisztratív ügyekkel, így kevesebbet tudnak törődni a betegekkel, és általában is bátortalanabb, „defenzív” gyógyászati gyakorlatot alkalmaznak.
Az ellenőrzések céljára kialakítanak egy olyan felügyelői hálózatot, mint amilyent az oktatásban már világszerte alkalmaznak. Az ismeretek számonkérésén felül az egészségügyi felügyelők kérdőíveket fognak kitöltetni betegekkel és kollégákkal. Az ismereteket, és a legújabb eljárások követését tesztekkel fogják ellenőrizni, ezeket a következő 2 év során dolgozzák ki. A felméréssel az utóbbi években tapasztalt, botrányos orvosi hibákat akarják kiszűrni.
A rendszer bevezetése mellett olyan érveket hoznak fel, hogy a tanulmányok elvégzése és a visszavonulás között eddig nem érvényesült semmilyen hatósági szakmai kontroll, jóllehet a pályájának aktív szakaszában például egy pilóta alkalmasságát vagy 100 alkalommal ellenőrzik. Tavaly közel 5200 utólagos panaszt vizsgáltak ki a brit egészségügyi hatóságok, az esetek mintegy 5 százalékában lett a dologból tényleges meghallgatás, és 60 esetben vontak meg orvosi engedélyt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.