Az úgynevezett „új ház ár index” alapján 2007. utolsó negyedéve és 2008. első negyedéve között 42%-kal növekedtek az árak Dubaiban. A legradikálisabb növekedés a villáknál volt tapasztalható, ahol 2007. első negyedéve és 2008. első negyedéve között 85%-kal emelkedtek az árak. Az Egyesült Arab Emírségekben 6 évvel ezelőtt kezdődött boom annak a gazdasági koncepcióváltásnak köszönhető, amely a fogyatkozó olajkészletekből származó várható bevételkiesést hivatott kompenzálni a jövőben.
A világ olajkészleteinek 8%-át birtokló Emírségek úgy döntöttek, hogy bevételeiket turizmussal és pazar ingatlanfejlesztésekkel diverzifikálják. Bizonyos területeken engedélyezték a külföldiek ingatlanszerzését, kedvezményes adórendszert vezettek be (többek között nulla százalékos SZJA-val), amelynek köszönhetőn több multinacionális cég az Emírségbe helyezte tevékenységét. Az árakat leginkább a külföldi ingatlanvásárlók (befektetők és bevándorlók) hajtják fel.
A megszámlálhatatlan mennyiségben épülő toronyházak, bevásárlóközpontok és villák ellenére folyamatosan keresleti a piac. Ennek oka részben abban keresendő, hogy bármennyire is hihetetlen, de Dubaiban még mindig a londoni árak harmadán, negyedén lehet ingatlant vásárolni. Mind a spekuláció, mind a hasznosítás kitűnő üzleti koncepció lehet, utóbbi esetében például a megtérülési ráta sokkal biztatóbb, mint például Nyugat-Európában.
A sztori bármennyire is „lufi ízű” középtávon semmiképpen sem várható kipukkadás, mert az Egyesült Államokkal ellentétben, Dubaiban nem kedvező bankhitelekkel felfújt túlhitelezett az ingatlanpiac.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.