Az izraeli orvosok kutatásukban 255, 25 és 40 év közötti mellrákos nőt kérdeztek meg világlátásukról még mielőtt diagnosztizálták náluk a betegséget. A kutatók megkérdezték őket, volt-e életükben személyes tragédia, mint például szülő vagy férj halála, válás vagy munkahely elvesztése. Válaszaikat összehasonlították azokkal a hasonló életkorban lévő nőkével, akik egészségesek.
A válaszok elemzése és összevetése után kiderült: a pozitív gondolkodású nőknél 25 százalékkal volt ritkább a rákos megbetegedés. "Úgy tűnik, a boldogságnak és az optimista szemléletmódnak védő hatása van" - írják az izraeli kutatók a BioMed Central Journalban megjelent tanulmányban. Hozzáteszik: egyetlen traumatikus élmény még nem jelenti azt, hogy kifejlődne a mellrák, de 2 vagy 3 személyes krízis már akár harmadával is megnövelheti a kór kialakulását. Ugyanakkor a kutatók beismerik: lehetséges, hogy a megkérdezett mellrákos nők a diagnózis után életüket nem látták túl pozitívnak. Azt is hozzáteszik, hogy egyelőre nem világos: egy ember mentális állapota hogyan hat immun-, hormon- és idegrendszerére. Brit szakértők arra is felhívják a figyelmet, hogy a vizsgálatban nem vettek figyelembe olyan tényezőket, mint a megkérdezett testsúlya, vagy azt, hogy a családjában volt-e már megbetegedés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.