A három ház felszámolása fokozatosan, 6-10 év alatt történik - mondta Temesi Sándor, ferencvárosi polgármesteri hivatal sajtóreferense, aki szerint mára zökkenőmentesen zajlik a kiköltöztetés az önkormányzati tulajdonú, kis alapterületű, komfort nélküli lakásokból.
Jelenleg az 5/a épületből költöztetik ki a bérlőket, a bontásra a teljes kiürítést követően kerül sor. Az idén eddig 22 bérleményből költöztették ki a lakókat. Az elkövetkező években még 120 lakás esetében kell megoldani a bentlakók helyzetét.
A helyi rendezési terv értelmében a jelenlegi lakóépületek helyére "nem jelentős zavaró hatású" gazdasági épületek, kereskedelmi, ellátó és szolgáltató, kutatási és fejlesztési épületek, irodaépületek és parkolóház épülhet - közölte a polgármesteri hivatal.
A kétmilliárd forint összköltségű projekt keretében évente kétszázmillió forintot költ az önkormányzat az ott lakók lakhatási igényeinek kielégítésére.
A tervszerű szanálási folyamat 2006-ban kezdődött meg. Eredetileg 303 lakásban laktak az épületekben, a lakások közül mára 183-at ürítettek ki. Cserelakást 74, pénzt 38 bérlő kapott az önkormányzattól. Peres eljárást követően vagy a bérlő halála miatt 71 lakás ürült ki. A cserelakások egy részét a Ferencvárosban próbálják biztosítani, de mivel kevés a kerületben az elérhető lakás, sokszor a szomszédos kerületekben oldják meg a lakhatást. Az új bérlemények öt év alatt, kedvező feltételekkel meg is vásárolhatók.
A csepeli önkormányzat múlt hét pénteken szólította fel a ferencvárosi önkormányzatot arra, hogy azonnal szüntesse be a szociális okokból lakásra szorulók szervezett átköltöztetését Csepelre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.