Amint azt Thomas E. Beyer a Bosch csoport Magyarországi képviselője elmondta, a következő két év során a projektre összesen 15 millió forint anyagi támogatást nyújt a Bosch és folyamatos konzultációval, szakkönyvekkel is segíti a projektet, valamint az intézményt.
Az „intelligens kis autó” megépítésében a Bosch számít a diákok kreativitására és elméleti ismereteire, hiszen egyik legfontosabb hosszú távú célkitűzése, hogy a műszaki felsőoktatásban tanuló tehetséges diákokat megtalálja, és várhatóan sok hallgató később mérnökként csatlakozik a német csoporthoz.
A Bosch a munka során szoftver és hardver-fejlesztést, komponens megválasztást, modul implementációt és a design megtervezését is elvárja a diákoktól, aki folyamatosan a konzultálhatnak a Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában.
A Bosch az elmúlt évben hosszú távú szerződést írt alá a Budapesti Műszaki Egyetemmel, amelynek keretében Viscom képfeldolgozó berendezést ajándékozott az egyetemnek és autóelektronikai labort nyitott az intézményben. Az idei évben 75 millió forintot adott át a BME-nek és egy új labort nyitott a Dunaújvárosi Főiskolán. Három éve pedig önálló tanszéket alapított a Miskolci Egyetemen, amely idén került az intézmény tulajdonába és képzi a régió fiatal villamos mérnökeit. A műszaki felsőoktatási intézmények mellett több középiskolát és szakképző intézményt is támogat a cég, valamint Hatvanban maga képzi technikusait a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara képző intézményével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.