PJ Haarsma egy fiataloknak szánt science-fiction regényt akart írni. Amikor a könyvet tervezte, elképzelt, hogyan lehetne mindezt egy videójátékban megjeleníteni. Amikor mind a szoftver, mind a könyv elkészült, a kettőt összekapcsolta: a játékban azok haladhatnak jól, akik a könyvben található információk alapján kérdésekre válaszolnak. Ezzel egyértelműen érdekeltté tette a fiatalokat abban, hogy elolvassák a regényét. "Ma már nem lehet csak könyvet írni a gyerekeknek. A könyvet be kell vinni az ő világukba és nem fordítva" – nyilatkozta a New York Times-nak a szerző.
Ahogy egyre többen ismerik fel a számítógépes játékok befolyását, felhasználásuk is rohamosan terjed az amerikai kiadók körében. A Harry Pottert is kiadó Scholastic The Maze of Bones címen most jelenteti meg annak a tíz részes könyvsorozatnak az első darabját, amely egy online játékra épül. A Random House, az Inheritance gyermekkönyv-sorozat kiadója az új megjelenés előtt indította el portálját és rendelt meg egy a könyvhöz kapcsolódó játékot. Egy hónap alatt 51 ezren regisztráltak a gyerek portálra és használták az üzenőfalat.
A videójátékok hatását illetően vitatkoznak a szakemberek. Míg egyesek az olvasás terjesztését segítő eszköz látnak benne, mások szerint a vizuális médium nem vezetheti vissza őket a szavak szeretetéhez. Az optimisták közé tartozü MacArthur Foundation olyan projektet támogat, amelynek célja, hogy egy videójátékokkal oktató iskolát hozzon létre.
A Pew Internet & American Life felmérései szerint a 12 és 17 év közötti gyerekek 97 százaléka rendszeresen játszik valamilyen számítástechnikai eszközön.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.