A Panasonic 2004. óta vesz részt központi partnerként az IMEC közös kutatási programjában, amely a legfejlettebb félvezető-technológiákkal foglalkozik, hogy felgyorsítsa a nyílt fejlesztéseket ezen a területen. A világ első, tömeggyártásban előállított “rendszer a chipben” megoldása 65nm-es és 45nm-es csíkszélességgel, mint például a Panasonic “Uniphier ®” fejlesztése, az IMEC-kel folytatott közös kutatás eredményeit alkalmazza.
Most az IMEC legtöbb kutatási területére kiterjedő, átfogó közös kutatási program azzal fogja kezdetét venni, hogy az együttműködést a fejlett félvezető-feldolgozási technológiáról kiterjesztik a félvezetők alkalmazási területeire. Ebből a célból az IMEC területén 2008 decemberében Panasonic IMEC Központot hoznak létre. Kutatási-fejlesztési tevékenységet fog folytatni a hálózati technológiák, így például a dinamikusan újrakonfigurálható, szoftveres rádió (SDR), az egészségügyi és életmód-megfigyelésnél alkalmazható, ultra-alacsony energiafogyasztású vezetéknélküli kommunikációs technológia és az orvosbiológiai technológia, például a következő generációs bioszenzorok területén. Az utóbbi időkben a “rendszer a chipen” (SoC) fejlődésének köszönhetően a fogyasztói elektronika továbblépett a nagyobb teljesítmény, a kisebb méretek és az alacsonyabb energiafogyasztás irányába.
A félvezetős technológiák jövőbeli fejlődése és több más technológiával való integrálása várhatóan tovább fogja szélesíteni az alkalmazási területeket. Annak érdekében, hogy ez a fejlődés és a különböző technológiákkal való integráció felgyorsuljon, elengedhetetlen a világ első osztályú kutatási intézményeinek együttműködése. A Panasonic megnöveli kutatási-fejlesztési tevékenységét a hálózatok, az egészségügyi készülékek és félvezetős technológiák területén egy környezetbarát, mindenkit magában foglaló, hálózatokkal összekapcsolt társadalom megvalósítása érdekében.
A Panasonic a legfejlettebb technológiák esetében tovább fogja gyorsítani kutatási-fejlesztési tevékenységeit azáltal, hogy kiterjeszti közös kutatási programját az IMEC-kel, amely a világ egyik kiemelkedő nanoelektronikai kutatási központja, és egyben a világ vezető kutatási központja a félvezetős technológiák alkalmazásai területén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.