Az érdekképviselet közleménye emlékeztet arra, hogy a mintegy 200 milliárd forint beruházást a Magyar Villamos Művek (MVM) és a Mátrai Erőmű Zrt. közös projekt társasága, a Villamos Művek Termelő Zrt. valósítja meg 2015-ig.
A BDSZ több fórumon kezdeményezte a magyarországi ásványvagyonra alapozott új villamos erőművek építését. Az észak-magyarországi lignitvagyon döntően csökkentheti az energia import függőséget és más nemzetgazdasági előnyökkel is jár. A szakszervezet ezek között a foglalkoztatás bővülését, a külkereskedelmi egyensúly javulását és azt említette, hogy az áram ára alapvetően nem a világpiaci áraktól, hanem a kitermelés költségeitől függ.
A szakszervezet a közlemény szerinti örömmel veszi, hogy várhatóan fennmarad 2 500 kollektív szerződéssel is védett munkahely az erőmű működése alatt 2025-ig, és az építés időszakában pedig mintegy kétezer új munkahely jön létre.
Az erőmű projekt szakmai támogatói mellett ellenzők is vannak. A WWF globális környezetvédelmi szervezet magyarországi szekciója például nem régen felhívásban tiltakozott a lignit tüzelésű Mátrai Erőmű bővítése ellen, amelyben kérik a kormányzatot, hogy tulajdonosként utasítsa a MVM-et, hogy álljon el a fejlesztés támogatásától.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.