BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A génektől függ: megkapjuk-e az influenzát?

Ausztrál járványügyi szakértők azonosították azt a génkeveréket, amelynek következtében egyes emberek nyolcszor hosszabb ideig nem tudnak megszabadulni az influenzától mint szerencsésebb társaik.

A kutatók felfedezték, hogy van egy maroknyi olyan ember is, aki génkombinációinak köszönhetően különösen ellenálló a fertőzéssel szemben, így hihetetlenül gyorsan kigyógyul az influenzából. A kutatók, akik az eredményről a Clinical Infectious Diseases című szaklapban számoltak be, 300 olyan ember immunválaszát elemezték, akiknél akut mirigylázat, Ross folyó vírusos megbetegedést, illetve Q-lázat diagnosztizáltak. A betegek 28 százalékának minden esélye megvolt arra, hogy "gyenge" génjei miatt sokáig betegeskedjen, míg 18 százalék volt ellenálló a fertőzéssel szemben.

Azt még korai lenne megmondani, hogy a teljes népességben hasonlóak az arányok, arra azonban mindenképpen jó a kutatás eredménye, hogy azonosíthassák a különösen veszélyeztetett embereket, akiknél így személyre szabott lehet a megelőzés és a kezelés is. Akiről pedig kiderül, hogy ellenálló, annak fölösleges beadni az oltást.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.