Bátor lépéseket sürgettek, amelyeket már régen meg kellett volna tenni a válság hatásainak ellensúlyozására, az ország versenyképességének helyreállítására. Többen is hiányolták például a reformok következetes végigvitelét, egyebek között az adórendszer átalakítását. Ugyanakkor arra is rámutattak: az ország tragédiája lenne, ha a reform kizárólag néhány adó megemelését jelentené. Főként az élőmunkát terhelő költségek csökkentését szorgalmazták, mivel ez az egyik legfontosabb eszköze a munkahelyek megőrzésének.
Fekete István, a JVSZ elnöke szerint szélesíteni szükséges az adózók körét, el kell érni, hogy többen adózzanak, kevesebbet. Az adócsökkentésnek a kereslet élénkítésében is jelentős szerepe van – hangsúlyozta. A vállalatok közül nem a legerősebbek, hanem a legalkalmazkodóbbak maradnak fenn – mutatott rá –, az a cég, amelyik túlélésre rendezkedik be, elbukik.
Ebben a helyzetben új, távoli exportpiacokat kell keresni, s ebben az állam segítségét várják a kis- és középvállalkozások – jelentette ki, többek egyetértését kiváltva. Abban is közös álláspont alakult ki, a nagyobb vállalatoknak szintén érdekük, hogy talpon maradjon a főként beszállításokra specializálódott kkv-réteg. Takács János, az Electrolux Lehel Hűtőgépgyár Kft. vezérigazgatója elmondta, ők a több lábon állásra és innovációra biztatják partnereiket.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.