Az eredmény: jóval kevesebb marad a dolgozók zsebében. Ennél is drámaibb a munkáltatók közel felének (48 százalék) véleménye, akik adóztatás esetén egyszerűen megszüntetnék a juttatásokat – derül ki a Cafeteria Net felméréséből.
A Szonda Ipsos és GKI tanulmányai szerint az étkezési utalványok közel 4000 munkahelyet teremtettek. A tanulmány hangsúlyozza: minden a fent említett iparágban elköltött 1 millió forint teszi lehetővé 1 új munkahely létrehozását. Ha csak az étkezési utalványok közel 80 milliárd forintos piaca az adóztatás hatására 1/3-ra szűkül, könnyen kiszámolható a fenti képletből, hogy az eltűnő 60 milliárd forint elméletileg további 60.000 munkahely megszűnését jelentheti.
A szervezet szerint a béren kívüli juttatásokra vonatkozó adómentesség megszűntetése számos nem várt és negatív következményekkel járhat a gazdaságra:
A várható adóösszeg, amelyet a béren kívüli juttatások megadóztatásából várnak feltehetően nagyon kevés lesz, mindazonáltal a cégek többsége megszűnteti a béren kívüli juttatások intézményét vagy drasztikusan lecsökkenti azt. A munkavállalók életminősége romlik egészen addig, amíg a jövedelmeket nem lehet újra növelni.
A munkavállalók beszűntetik vagy radikálisan csökkentik fogyasztásukat az éttermekben, élelmiszerboltokban, kisebb hotelekben… ez tovább mélyíti a gazdasági krízis negatív hatásait és erősíti a recessziót valamint a munkanélküliséget. Az intézkedés a fekete gazdaságnak kedvez, hiszen parkoló pályára tesz egy rendkívül biztonságos és átlátható rendszert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.