Brit tudósok olyan hordozható mesterséges tüdőn dolgoznak, amivel normális életet élhetnének a légzési problémákkal küzdő betegek. A készülék a szervezeten kívül dúsítaná oxigénnel a vért, és kivonná belőle a széndioxidot. A kütyü mindössze akkora lenne, mint egy szemüvegtok. Egy ilyen berendezés sok páciens számára tenné feleslegessé a tüdőátültetést. A miniatűr mesterséges tüdő kifejlesztését a Swansea egyetemen kezdték meg, Rhodri Williams professzor vezetésével, akinek a fia cisztás fibrózisban halt meg. Körülbelül negyven betegség esetében lenne hasznos a páciensnek a mesterséges tüdő.
Ilyen a tüdőrák, a TBC, az asztma, a krónikus obstruktív tüdőbetegség, a cisztás fibrózis, az alvás közbeni légzésmegállás (apnoea), madárinfluenza, a hörgőcskék gyulladása. Kutatások szerint Nagy-Britanniában minden hetedik ember szenved tüdőbetegségben. Az elmúlt évben 287 ember várt tüdőátültetésre az országban. A hordozható minitüdő kifejlesztése hosszú időbe telik, még a kísérleti modell létrehozásához is évekre van szükség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.