Bár a Booz & Co. tanácsadó cég felmérése szerint tavaly a világ 2500 legnagyobb tőzsdei cégének csak 14,4 százaléka menesztette első számú vezetőjét, az idén már egymást érik az ilyen bejelentések külföldön és itthon egyaránt. A válság lecsengésével a folyamat csak erősödhet: a jelenlegi helyzetben sok igazgatótanács inkább nem növeli hirtelen személycserékkel a bizonytalanságot, a gazdasági helyzet normalizálódásakor azonban több bátorságuk lehet a radikálisabb személyügyi következtetések levonásához.
A szektorális megoszlás tekintetében érthető módon a válság kirobbanásában kulcsszerepet játszó pénzügyi ágazat szereplőinél nőtt radikálisan az elbocsátások száma már 2008-ban, de az átlagosnál érzékenyebben érintette a recesszió a mélybe zuhanó olajárak által sújtott energiacégek vezető posztjait is. A hazai tapasztalatok szerint a válság sok esetben csak alibi, és valójában egy korábbi, netán régóta húzódó probléma miatt kényszerül távozni az adott vezető.
Az elbocsátott magyar vezetőknek nincs könnyű dolguk: az eddigieknél lényegesen hosszabb időre van szükségük, ha hasonló pozícióban kívánnak elhelyezkedni. Ez a felső és a középvezetőkre egyaránt érvényes.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.