Egész Ausztriában is megérzik a válságot, de talán kevésbé, mint Magyarországon vagy más közép-európai országban. Az üzleti ingatlanpiac jóval érettebb és telítettebb, viszont a növekedés viszonylag kiegyensúlyozott volt az elmúlt években, és a további bővülés is inkább visszafogott lesz, így nem nő a túlkínálat. Persze ez főleg annak köszönhető, hogy az osztrák fejlesztők és finanszírozók sokkal óvatosabbak, mint akár csak egy éve.
A minap megtartott Real Vienna nemzetközi ingatlanos vásár idején jelentették be, hogy a Signa fejlesztőcég mégsem módosította az eredeti menetrendet, így jövő tavasszal átadja a Rivergate nevű irodakomplexumot a Duna jobb partján. Igencsak megdobja majd a kínálatot a jövő évtized közepére elkészülő irodapark az új főpályaudvarnál. Nem kevesebb mint 550 ezer négyzetméternyi irodát építenek 2011–15 között. Egyelőre nem tudni, melyik cég nyeri el az üzletet – feltehetőleg osztrák lesz, és valószínűleg Strabagnak hívják majd. Ám az is lehet, hogy minden szakaszt külön pályáztatnak, így több cég is labdába rúghat.
Két éve adták hírül, hogy a Duna bal partján fekvő új negyedben, a Donau Cityben két igazi felhőkarcolót épít az osztrák WED AG kivitelező társaság. A vállalat a közelmúltban azonban jelezte: későbbre halasztották a projektet, még nem tudják, mikor indítják el. Ha tényleg megépítik, ezek a tornyok lesznek Ausztria legmagasabb épületei, a magasabb 220, a párja 160 méter. Mindkettőt a francia sztárépítész, Dominique Perrault tervezte. A Donau City Bécs első számú magasházas övezete. Itt nyújtózik az ég felé az Ares torony (100) és az Andromeda torony (113 méter), ezeket azonban a két új felhőkarcoló jelentősen túlnövi. Az 1-es számú torony 60, a 2-es 46 emeletes lesz. Előbbit úgynevezett vegyes felhasználású épületnek szánják, persze főként irodaháznak tervezik, de lesznek benne lakások, sőt egy szálloda is.
Egyelőre kérdéses, hogy Bécs északi részén milyen ütemben építik meg a Siemens City Vienna központot. Most még csak az előkészületek folynak, és nyilván a válság is közrejátszik abban, hogy a tervezett időpontra, 2011 közepére nem készül el a több tízezer négyzetméternyi irodának, éttermeknek, konferencia-központnak és szabadidős létesítményeknek otthont adó komplexum.
A recesszióval dacolva a következő három évben 46 új bevásárlóközpontot építenek Auszt-riában. Ezzel további 800 ezer négyzetméterrel nő majd e centrumok területe. A RegioPlan tanácsadó cég rendszeresen végez előrejelzéseket és elemzéseket. A legfrissebb, május közepén közölt tanulmányból kiderül, tavaly a száz legnagyobb üzletközpont területe egy százalékkal nőtt, így már 1,8 millió négyzetmétert ért el. Ez évre a RegioPlan a területi növekedést illetően egy-, jövőre pedig már több mint tízszázalékos növekedést vár.
A legtöbb bevásárlóközpont Bécsben található, számuk 24, összesen 444 800 négyzetméternyi területtel. E tekintetben a második helyezett Felső-Ausztria 18, őt követi Stájerország 14 és Alsó-Ausztria 13 centrummal. A fővárosban folyamatosan megújulnak a Kärntnerstrassén, a Grabenen, a Kohlmarkton és a Mariahilferstrassén található nagy áruházak. Jól megy a parndorfi outlet központnak, hétvégéken és nagyobb magyar ünnepnapokon még mindig sok a magyar autós, de folyamatosan rengetegen keresik fel szlovákok és horvátok is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.