Immár két esztendeje, hogy Zaláta és Kemse közigazgatási határán, a Dráva közelében, hét-nyolc méter magasra ágaskodott a kutatófúrások után a gázfáklya lángja. A gáz három és fél kilométeres mélységből, elemi erővel, kétszáz báros nyomással, fülsüketítő zajjal tört elő a fúrótoronyból -tudósít a BAMA.
Bár azóta kevés hír érkezett a feltárás alakulásáról, mint azt a MOL munkatársaitól megtudtuk, a vizsgálódás változatlan intenzitással folyik, méghozzá kecsegtető eredményekkel. Sőreg Viktor, az olajcég eurázsiai kutatási igazgatója korábban egyenesen úgy fogalmazott, a zalátai lelőhely már egymagában is a Dunántúl utóbbi harminc évének legnagyobb szénhidrogén-felfedezése, s mára bebizonyosodott, hogy az első becsléseknél jóval kiterjedtebb gázmezőt rejt a Dráva-medence.
A gázmező kiterjedésének pontos behatárolására a MOL, és a horvát INA szakemberei korszerű, határon átnyúló, háromdimenziós szeizmikus mérést terveznek a Zalátától keletre eső területeken. A vizsgálódást augusztusban kezdik meg, s várhatóan három hónapot vesz igénybe. Ennek során a talajszinten keltett, mesterséges rezgéshullámok felszín alatti terjedéséből tudnak majd a kutatók a földtani viszonyokról következtetéseket levonni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.