A rendelettervezet nyolc szálláshelyet különböztet meg, amelyek a következők: szálloda, gyógyszálloda, panzió (fogadó), kemping, üdülőház (bungaló), közösségi szálláshely, egyéb szálláshely (ilyen a fizető vendéglátás), illetve a falusi szálláshely.
Az üzemeltetési engedélyt valamennyi típusra a szálláshely fekvése szerinti jegyző adja ki, ő ellenőrzi a hatósági szabályok betartását is. Kisebb jogsértésnél csak figyelmeztet a jegyző, majd ideiglenesen bezáratja a szálláshelyet. Ha a vendég élete, egészsége és testi épsége van veszélyben, akkor azonnali hatállyal zárják be a szálláshelyet. Ha engedély nélkül üzemel a szálláshely, akkor az üzemeltetőre 100 ezertől 5 millió forintig terjedő bírságot szabhat ki a jegyző.
A tervezet melléklete meghatározza a különböző szálláshelyek fizikai jellemzőit is. Például a kétágyas szállodai szoba minimális mérete 12 négyzetméter, az ágyaknak pedig legalább 80-szor 190 centimétereseknek kell lenniük. Ugyanez vonatkozik a panziókra is. A közösségi szálláshelyen a lakóhelyiségeket nemenként kell elkülöníteni, és ágyanként legalább 4 négyzetméter alapterület a norma.
Az Önkormányzati Minisztérium honlapján egy miniszteri rendelet-tervezet pedig az idegenvezetői tevékenységet szabályozza. A Magyarországon letelepedett idegenvezetőnek jelenleg előzetes engedélyt kell kérnie a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivataltól. Októbertől elég lesz bejelenteni azt, hogy valaki idegenvezetőként kíván ténykedni Magyarországon, de a szakmai - képzettségi - feltételeknek továbbra is meg kell felelni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.