Az új forma azt jelenti, hogy ezeknél a pályázatoknál egyszerűbb az eljárásrend és automatikus az értékelés. Ez pedig azt szolgálja, hogy minél gyorsabban juthassanak EU-s támogatáshoz a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások, ha vállalati folyamatmenedzsmenthez vagy elektronikus kereskedelemhez kapcsolódó beruházást terveznek.
Az automatikus bírálati eljárás jelentősen csökkenti a pályázó cégek adminisztratív terheit, és gyorsítja a támogatás odaítélésének menetét. Amennyiben a pályázó és a pályázat megfelel a jogosultsági feltételeknek, a dokumentumok hiánytalan benyújtását követően néhány héten belül megszületik a támogatási döntés, és megkezdődhet a projekt megvalósítása.
A pályázatokat kezelő közreműködő szervezet, a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ (MAG Zrt.) a három kiírás kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy a GOP-2.2.1 és a KMOP-1.2.5-ös felhívásra már az első négy hétben több mint 80 pályázat érkezett be.
Egyúttal emlékeztetett rá, hogy a korábbi években ugyancsak sikeresek voltak a hasonló tartalmú pályázatok. A MAG Zrt. statisztikáiból kiderül, hogy tavaly és tavalyelőtt az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) keretében az azonos célú GOP pályázatoknál 388 nyertes összesen csaknem 4 milliárd, a központi régióban pedig 118 nyertes 862 millió forint támogatást kapott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.