Megértem persze, hogy nem beszéltek azokról a finoman szólva vitatható játszmákról, melyek akkor játszódtak le, amikor az őket foglalkoztató csatornák jutottak frekvenciához, s nem irányíthatták rá az indulatokat arra a pártokrata rendszerre, amely őket celebebbé tette s celebségükben megtartotta. Csupán azt nem értem, hogy a tüntetők tömegéből miért nem hallatszott ki legalább halkan a lényeg elleni tiltakozás; miért nem azt suttogták a főváros reggeli közlekedését megbénító fanok, hogy "Le a pártokráciával!"
Mindenkinek szíve joga, miért áll ki, mikor vonul fel, ír borzalmas SMS-eket s ejt könnyet. De azért illene súlyozni! Mert sem első-, sem másod-, sem harmadsorban nem a Boros-Bochkor páros veszett el ebben a csatában, hanem a demokrácia reménye.
Ugyanis a hatalom jelenlegi és leendő birtokosai azt vágták egy ország képébe, hogy mindenki tehet egy szívességet: a mai Magyarországon a két meghatározó párt négy katonája elég ahhoz, hogy zárójelbe tétessék mindaz, amit eddig a demokráciáról, a törvényességről, a politikai hatalom és a gazdasági szféra szétválasztásáról szerettünk volna gondolni – fogalmaz a Népszabadságban Domokos Lajos.
Szipoghatunk a Boros-Bochkor kettősért is, hiszen elég sokat tettek azért, hogy az alpáriság, az ízléstelenség, az obszcenitás berágja magát az új nemzedék szívébe, s öncélú röhögtetőként magukat nem kímélve fáradoztak azon, hogy a gondolkodás írmagja is kivesszen az amúgy kétségbeejtő kiszolgáltatottságban vergődő posztmodern bérrabszolgák agyából!
De miközben itatjuk az egereket, ne feledjünk három újabb napot megjelölni a kalendáriumban azok után, amelyek a média ismételt pártirányítás alá helyezésének folyamatát jelzik! Köztük van az a nap, amikor az ún. médiaháború sodrásában a Magyar Televízióban a két politikai oldalhoz kötődő híradó-szerkesztőséget hoztak létre. Amikor a bíróság által is elítélt eljárásban ejtették ki a TV3-at a kereskedelmi versenyből, s helyette a TV2-t hirdették ki nyertesnek. Az sem volt semmi, amikor a Slágernek átjátszották a Petőfi Rádió országos hatókörű hullámsávját, vagy amikor tavaly év végén parlamenti konszenzussal, a médiatörvény módosításával akarták automatikusan meghosszabbítani a Sláger és a Danubius lejárt engedélyét, amit csak az államfő vétója s az Alkotmánybíróság megsemmisítő határozata akadályozott meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.