Megtörténhet-e az, amit Medvezcky állított, nevezetesen, hogy elsötétül a képernyő, mert január-februárban nem tudnak bért fizetni a dolgozóknak? – kérdezte a Népszabadság Kapuvárit.
A béreket "direktben" nem érinti az elvonás a válasz szerint, mert ezt a tételt az államkincstár az állam által átvállalt tévé-előfizetési díjakból utalja. De ha tizenkilencmilliárd forintra csökken az állami támogatás, veszélybe kerülhetnek a bérek - állítja Kapuvári.
A sugárzási díj (hétmilliárd forint), az adók és járulékok (hárommilliárd), az áfaarányosítás miatti újabb hárommilliárdos kiadás, a munkavállalók bér- és közterhei (újabb kilencmilliárd), illetve az évi 3,5 milliárdos székházbérleti díj - bőven túllépi a forrásokat. A műsorgyártásra, a filmjogok vásárlására, szerzői jogdíjakra végképp nem marad pénz (erre általában évi négy- milliárdot fordítanak).
Kapuvári szerint nem lehet eltávolítani sok "bebetonozott", nagy keresetű, de fölösleges vezetőt, mivel a szerződéseikben szereplő sok tízmilliós végkielégítéseket nincs miből kifizetni.
Új médiaháború indult, melynek nem szereplője, hanem elszenvedője a kivéreztetésre kiszemelt Magyar Televízió – állította Medveczky Balázs ügyvezető alelnök levelében, melyet Katona Bélának, a parlament elnökének küldött a kialakult válsághelyzetről.
Az ügyvezető elnök szerint nézők millióinak arculcsapása, és az őket szolgáló Magyar Televízió dolgozóinak egzisztenciáját súlyosan veszélybe sodró döntés.” Medveczky november közepén úgy fogalmazott: a kabinet az MTV felszámolását készíti elő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.