BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Omninvest-ügy: Holnap is az offshore-hátteret vizsgálják

Nem kapott érdemi információt az Omninvest hátteréről az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága a Nemzetbiztonsági Hivataltól, ezért kedden a főigazgatótól kérnek tájékoztatást – mondta Simicskó István, a bizottság elnöke a hétfői zárt ülést követően. A cég szóvivője, Németh Zsolt korábban azt mondta: az a fontos, hogy – bár a fő tulajdonos valóban Cipruson adózik – a pilisborosjenői cég minden kötelezettségét Magyarországon teljesíti.

Nem kapott érdemi információt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága az Omninvest hátteréről a Nemzetbiztonsági Hivataltól, ezért kedden a főigazgatótól kérnek tájékoztatást - mondta Simicskó István, a bizottság elnöke a testület hétfői, több mint egyórás zárt ülését követően.

A hétfői zárt ülésen az NBH egyik ezredesét hallgatták meg a képviselők több mint egy órán át, zárt ajtók mögött, a Képviselői Irodaházban. A bizottság elnöke az ülést követően újságíróknak azt mondta, nem kaptak érdemi információt az ülésen, ezért – a féléves beszámolóval egybekötve – kedden Balajti Lászlótól, az NBH főigazgatójától kérnek tájékoztatást. A bizottság többi tagja nem kívánt az ülésen elhangzottakról beszélni vagy újságírói kérdésekre válaszolni - tudósított az MR1-Kossuth Rádió Krónika című műsora.

Az Omninvest tulajdonosi hátterét homály fedi. A cég szóvivője, Németh Zsolt szerint az a fontos, hogy – bár a fő tulajdonos valóban a Cipruson adózó Sumpter – a pilisborosjenői cég minden kötelezettségét Magyarországon teljesíti. Itt adózik, itt foglalkoztat magyar munkahelyet, minden törvényi feltételnek megfelel – fogalmazott.

Az Omninvest 1995 óta állami szerződés alapján – versenytársak nélkül – költségvetési pénzből állítja elő az influenzaellenes hatóanyagot, évente körülbelül 1 millió 300 ezer ampullányit. Számítások szerint az elmúlt 14 évben körülbelül 15 milliárd forintot fizetett ki a cégnek a magyar költségvetés.

Négy évvel ezelőtt vissza nem térítendő támogatást is kapott – kétmilliárd forintot – a madárinfluenza elleni oltóanyag gyártásához. Akkor ezt bombaüzletként, tulajdonképpen befektetésként emlegették kormányzati körökben. Azt mondták, majd tőlünk vásárol a világ, s a befolyó pénz 14 százalékát visszakapja az állam. Csakhogy a madárinfluenza-járvány mégsem terjedt úgy, ahogy gondolták, a bombaüzletből pedig nem lett semmi. Nem tudni, egyáltalán vásárolt-e valaki az Omninvestes vakcinából.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.