A legnagyobb magyarországi társaság éves közgyűlése a 21,2 százalékos tulajdonos, orosz Szurgutnyeftyegaz nélkül zajlik. A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot, hogy mától 18 hónapig a 4. napirendi pontban meghatározott célokra bármilyen fajta, saját Mol részvényt vásárolhasson, a Mol alaptőkéjének maximum 25 százalékáig. Az igazgatóság tagjává választották Járai Zsigmondod, Parragh Lászlót és Martin Romant. "Járai úr megjelenésével a Molnál kicsit másképp süt a nap" - szólalt fel az egyik kisrészvényes a közgyűlésen.
Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója a 2009-es év értékelését 2012-ig szóló kitekintéssel párosította. A kedvezőtlen nemketközi környzetet figyelembe véve különösen jó eredménynek minősítette a 11 százalékos EBIDTA növekedést, 2009-ben.
A Mol eladósodottsága csökkent, új hitelszerződést kötött, és sikeres volt a kötvénykibocsátása is.
A Mol tavaly először került be a DJ indexébe, ahol az olajipari társaságok közül a legjobb 15 százalékba tartozik.
A további növekedés motorja az intergrált működés, amire jó lehetőséget ad az INA-val való, további partnerség is. A felvázolt, integrált modell jelentős szinergiákat tartalmaz, de a beruházásokat továbbra is saját pénzből akarja megvalósítani a társaság.
A Mol tavaly jelentős gázipari beruházásokat hajtott végre, és elindult az upstream - feltárás, termelés felfuttatásában is. A finomításban a társaságnak két világszínvonalon termelő ltesítménye van, a továbbiakban a másik három finomító és két petrolkémiai létesítmény felfejlesztése a cél.
E területre a társaság 2012-ig kétmiliárd dollárt szán. Fejlesztéseit ahhoz igazítja, hogy várakozásai szerint a benzin finomítói árrése csökkenni, a dízelé viszont nőni fog.
A Mol csoport, 3 226 milliárd forintos - a 2008-asnál 9 százalékkal kisebb - árbevételével továbbra is a legnagyobb magyarországi árbevételű vállalat, ismertette Kupa Mihály, a társaság felügyelő bizottságának elnöke. 10 milliárd dolláros piaci értékével a térség meghatározó vállalata, részvényeinek 2009-es, súlyozott átlagára 12 590 forint volt.
A felügyelőbizottság nevében Kupa Mihány, az igazgatóság nevében Molnár József pénzügyi igazgató javasolta, hogy a Mol a nehéz gazdasági helyzet miatt az idén se fizessen osztalékot, különös tekintettel, a Mol előtt álló pénzügyi feladatokrsa, kiemelten az INA-val kapcsolatos kiadásokra.
A közgyűlés elfogadta a Mol konszolidált éves beszámolóját, könnvvizsgáló jelentését és azt, hogy a tavalyi eredmény egészét eredménytartaléékba helyezzék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.