A polgármester tájékoztatása szerint, a határozatok megtámadásának alapja, hogy a hatályos törvények szerint az igazgatóság jelentésének lényeges adatait a közgyűlést megelőzően legalább tizenöt nappal köteles a részvényesek tudomására hozni, azonban Oroszlány önkormányzata semmilyen információt nem kapott a készülő döntésekről.
Rajnai Gábor rámutatott, a kereset beadásának nincs halasztó hatálya a határozat végrehajtására, de a bírósági ítélet felfüggesztheti a döntések véghezvitelét.
Mint azt korábban a Világgazdaság Online is részletesen megírta, Vértesi Erőmű május 18-i rendkívüli közgyűlésén döntöttek arról, hogy az erőmű megkezdi a felkészülést a társaság végelszámolásának megindítására, december 31-ig meg kell határozni a bányászati tevékenység fennmaradásának feltételeit, valamint Oroszlány és Bokod távhő ellátásának felelősségét.
"Most minden nap a túlélést jelenti, hiszen a térség két fideszes országgyűlési képviselője, Völner Pál és Czunyiné dr. Bertalan Judit is azt nyilatkozta a közelmúltban, hogy a Fidesz egyetért a munkavállalók képviselőivel és meggondolatlan lépésnek tartja, hogy a Magyar Villamos Művek bezárja a Vértesi Erőművet" - mondta Rajnai Gábor.
A VÉRT részvényeinek 98 százalékát birtokló Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM Zrt.) azzal indokolta a döntést, hogy a végelszámolás megindítása az erőmű jelenlegi helyzetében az egyetlen olyan jogi eszköz, amely a pénzügyi fenyegetettség mellett lehetőséget biztosít a munkavállalók szempontjainak megjelenítésére.
A Vértesi Erőmű Zrt. szakszervezetei a társaság közgyűlésének helyszínén, a Bokodi Erőmű előtt demonstráltak az erőmű 1.550 munkahelyének megtartásáért.
Az MVM korábbi közleménye szakértői vélemények alapján rámutat, hogy a VÉRT által fenntartott foglalkoztatás az elmúlt tíz évben 120 milliárd forintot meghaladó állami támogatást igényelt, mely terhet jelentett a tulajdonos és a magyar áramfogyasztók számára.
Szabó Pál, a VÉRT korábbi vezérigazgatója március végén, a 2009. évet lezáró közgyűlést követően a helyi televízióban azt mondta, hogy a VÉRT a 2009. évet 3,9 milliárd forint veszteséggel zárta, és jegyzett tőkéje a tavaly nyári 9,2 milliárd forint tőkeleszállítás után mindössze 500 millió forint. A 2010. évi üzleti tervet 720 millió forint veszteséggel fogadták el, de 13-14 milliárd forint tulajdonosi támogatásra is szükség lehet ebben az évben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.