Az intézményt fenntartó Békés Megyei Önkormányzat saját forrásaiból és kötvénykibocsátásból finanszírozza a zöldmezős beruházás keretiben megvalósuló fejlesztést, amely az egészségügyi alapellátás egyik nélkülözhetetlen szakterülete.
A beruházási tervvel a Békés Megyei önkormányzat több alkalommal is pályázott vissza nem térítendő támogatásra, sikertelenül. Az egészségügyi intézményeket fenntartó önkormányzatok közül a békés megyei az országban elsőként vállalkozott arra, hogy a helyi szellemi tudásra alapozva előrehozott beruházásként, egy modern, európai színvonalú patológiát hoz lét. A több mint 1200 négyzetméter alapterületű új épülettömb kivitelezési munkálatai február végén kezdődtek és az átadásra ősszel kerül sor. Az építkezéssel párhuzamosan folyamatban van az orvos-technológiai műszerek és az egyéb eszközök beszerzése, közbeszerezési eljárás keretében. A szegedi után a gyulai lesz az ország második legnagyobb intézménye, amely alkalmas lesz külső megrendelések teljesítésére is.
A közgyűlés napokban elköszönő elnöke Domokos László, aki július 5-től az ÁSZ elnökeként folytatja munkáját a projekttel kapcsolatosan elmondta: a megye lakossága száz kilométeres körzeten belül nem tud korszerű klinikai szolgáltatáshoz jutni, ezért a Pándy fejlesztése a fenntartó részéről stratégiai kérdés volt.
A közszolgáltatások modernizációja a gazdaságélénkítésnek is fontos eleme. A beruházás megtérülésével kapcsolatosan a megyei elnök utalt arra: a gyulai kórház tíz éve számol el amortizációt, ám január elsejétől a megye valamennyi intézményében bevezetésre került egy új, a vagyon valós pótlási igényén alapuló, állag fenntartáshoz és a működési színvonal megőrzéséhez szükséges amortizációs költség elszámolási rendszer, ami országosan is egyedülálló. Ezzel a lépéssel a tulajdonos meg tudja teremteni azt a fedezeti forrást, ami elengedhetetlenül szükséges az épületek állagmegóvásához, az eszközök korszerűsítéséhez, kisebb fejlesztésekhez és pályázati önerőhöz. A magyar közszféra fejlődése 1945 után azért jutott zsákutcába, mert tulajdonosként az állam illetve az önkormányzatok nem vettek tudomást a vagyonról, helyette „kijárásos” módszerrel, az adófizetők pénzéből szereztek forrásokat fejlesztésekhez és állagmegóvásokhoz – mutatott rá Domokos. Ezt az elszámolási rendszert a teljes közvagyonra indokolt lenne kiterjeszteni – tette hozzá.
A megyei önkormányzat 2008-ban, a válságra reagálva dolgozott ki egy növekedésorientált gazdaságfejlesztési programot, s ennek keretében a pályázatokon elutasított projekteket valósítja meg. Az egészségügy mellett az oktatás és a kultúra területén történnek jelentős nagyságú, előrehozott beruházások Békés megyében, amelyek fedezetét a közgyűlés kötvénykibocsátásból fedezi. Az önkormányzat saját forrásaival az M-44-es gyorsforgalmi út építésének felgyorsítását is ösztönzi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.