Az összeg elosztásáról szóló előterjesztést november 24-én tárgyalja a kormány, a tervezet ma felkerül a Nemzeti Erőforrás Minisztérium honlapjára. Az azonnali forrásjuttatás az első lépést jelenti a kialakult torz, igazságtalan rendszer felszámolásában.
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága, az érintett öt szakmai szervezet és a minisztérium által meghívott szakértők közösen egyeztek meg azokban az elvekben, amelyek mentén az elosztás történik. A pénz 50 százalékát a lejelentett és elfogadott teljesítmény arányában az intézményi teljesítményvolumen korlát plusz maximum 10%-ig a ki nem fizetett többletteljesítés arányában kapják az egyes intézmények, 20 százalékát az intézmények közötti korábbi torz teljesítmény volumen korlát korrekciójára használják fel, további 20 százalékát a kiemelkedő mértékben eladósodott intézmények kapják, 10 százalékát pedig t az ellátáshoz való hozzáférés és az ellátás minőségének javítására használják fel.
A többletforrás elnyerésének feltétele, hogy az intézmények vállalják az adósságjelentési rendszerben és a struktúraátalakítási területi munkában való részvételt, valamint a súlyosan eladósodott intézmények konszolidációs terv készítését. Az OEP monitorozni fogja a várólisták alakulását.
Ugyanakkor a NEFMI már peren kívüli megállapodást kötött azzal a négy kórházzal – a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház, a Hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórház, a Hajdu-Bihar Megyei Önkormányzat Kenézy Gyula Kórháza, és a Keszthelyi Városi Kórház – amelyek esetében a Legfelsőbb Bíróság is kimondta, hogy jogellenes volt az akkori szakminiszter eljárása. A kormány a megállapodás értelmében visszatérítési kötelezettség nélkül kiutalt részükre összesen 3050 millió forintot, ezért ők a fenti konszolidációs forrásból nem részesülnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.