A horvát vállalatban a Molnak jelenleg 47,15 százalékos, az államnak 44,84 százalékos részesedése van, de a Mol meg akarja venni az INA közkézen lévő valamennyi részvényét, s ezzel többségi tulajdonossá válna.
A horvát kormány egyelőre nem kommentálta az ügyet, csupán annyit közöltek, hogy a héten válaszolnak a Mol ajánlatra, további részletet azonban nem hoztak nyilvánosságra.
A szociáldemokrata párt vezetőjének hétfői nyilatkozata szerint a horvát kormánynak tárgyalnia kellene Orbán Viktor miniszterelnökkel, illetve az INA-ban tulajdonnal bíró nyugdíjalapokkal, amelyek esetleg ellenajánlatot tehetnének az INA kisbefektetőinek.
A Mol csütörtökön közölte, hogy ajánlatot tesz a közkézen lévő INA törzsrészvények megvásárlására 2.800 horvát kuna (1 kuna=37,7 forint) részvényenkénti áron. A bejelentést követően a horvát pénzügyi felügyelet (HANFA) felfüggesztette az INA részvények kereskedését pénteken.
A HANFA pénteki közleménye szerint az INA-val kapcsolatos intézkedés mindaddig érvényben marad, amíg a Mol nem ismerteti ajánlatának részleteit.
A Mol csütörtökön azt közölte, hogy az ajánlat maximum 800.910 darab, egyenként 900 horvát kuna névértékű INA törzsrészvényt érint, amelyek döntő többsége jelenlegi, vagy volt INA munkavállalók, illetve a korábbi nyilvános kibocsátásban részvényt jegyző magánszemélyek tulajdonában van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.