A Mol vezérigazgatója úgy fogalmazott: semmi nem indokolja, hogy a horvát kormány megváltoztassa a Mollal kötött szerződését. Mosonyi György hozzátette: a Mol menedzsment jogait sem most sem a jövőben nem kérdőjelezik meg.
A vezérigazgató emellett közölte, hogy a Mol nem fogja emelni a korábbi, 2 800 kunás részvényárra vonatkozó vételi ajánlatát, mivel "nem szándékozik részt venni a spekulatív licitben". Mosonyi közölte: a cég és a horvát kormány minden nyitott kérdést tisztázott az INA-val kapcsolatban és jelenleg a magyar olajtársaság a végső döntésre vár.
Mint arról beszámoltunk, a horvát kormánynak nem tetszik a Mol azon törekvése, hogy a jelenlegi 47,155 százalékos részesedését többségi tulajdonra cserélje az INA nemzeti olajtársaságban, így több eszközt is bevetnének annak meghiúsítására – számolt be az APA osztrák hírügynökség a Vecernji list című zágrábi lapra hivatkozva. Az egyik terv szerint a horvát állam – amelynek 44,836 százalékos részesedése van a cégben – nyugdíjalapján keresztül a Mol ajánlatánál többet akar ígérni az INA közkézen lévő, mintegy 8,1 százaléknyi törzsrészvényeiért, és az Adris dohányipari konszern is hajlandó lenne ráígérni a magyar ajánlatra.
Magyarország legnagyobb olajipari társasága szerint a horvát kormány túlértékelte a közkézen lévő részvényekre adott ajánlat jelentőségét. A Mol közleményében aláhúzta: a cég teljes mértékben egyetért azzal, hogy a stratégiai befolyás védelme kulcsfontosságú Horvátország számára, azonban azt is hozzátették, hogy az érdekek közösek, mégpedig az, hogy az INA egy versenyképes és sikeres horvát vállalattá váljon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.