Ezért Font Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke azt javasolta a magyar hústermelőknek, hogy a német piacon támadó űrt töltsék be biztonságos, egészséges termékeikkel. Sákán Antal, a Magyar Sertéstartók Szövetségének (MSSZ) elnöke pedig úgy véli, hogy a németországi sertéshús, illetve húskészítmények felhasználásának és forgalmazásának átmeneti korlátozása esélyt adhat a hazai sertéstartók gondjainak enyhítésére.
A német sertéstartók ugyanakkor komoly bajba kerültek: országukban mintegy 40 százalékkal csökkentek a sertésárak, és a gazdaszövetség, a DBV szerint az árzuhanás a tenyésztő vállalkozások fennmaradását is fenyegeti.
Ágazati elemzők úgy tartják, hogy a dioxinbotrány összesen mintegy 100 millió euróval károsítja meg a német gazdákat, részben az érintett termékek árának csökkenése, részben az állattenyésztő telepek bezárása miatt. Ezért a német kormány bejelentette, hogy alacsony kamatú áthidaló hitelekkel segítik az átmeneti likviditási gondokkal küzdő gazdaságokat.
Franciaország már külön EU-segély folyósítását kérte az uniós sertéságazat számára, és az európai takarmányipari szövetség (FEFAC) ugyancsak megkongatta a vészharangot. A szervezet szerint az uniós sertéságazat az összeomlás közelébe került. A magas takarmányárak és a nyomott húsárak már amúgy is válsághelyzetet idéztek elő, ezt tovább súlyosbította a német dioxinbotrány, amely a német export visszafogását, illetve az ottani fogyasztás ugrásszerű csökkenését eredményezte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.