Szépművészeti Múzeum négy múmiáját vizsgálják a Semmelweis Egyetem radiológusai. Az orvos-diagnosztikai módszerekkel a kutatók közelebb kerülhetnek ahhoz, hogy milyen betegségben szenvedtek a korabeli egyiptomi emberek, mi okozta halálukat, és feltehetően azt is pontosabban meg tudják határozni, hogy melyik korban éltek, vagy milyen további temetkezési mellékletekkel (például amulettekkel) látták el a halottakat túlvilági utazásuk megkezdése előtt. Az előzetes tudományos vizsgálat egy jövőbeni együttműködés első lépése, melynek eredményétől teszik függővé a további kutatási terveket.
Először, a múzeum épületén belül hagyományos módszerekkel vizsgálják a kutatók a múmiákat, majd egy speciálisan szigetelt szállító ládába helyezik, és az egyetemre szállítják.
A múmiák este, betegellátási időn kívül érkeznek az intézménybe, és a sterilitás szabályait szem előtt tartva egyenként vetik alá őket a computer-tomográfiai (CT) vizsgálatnak. A leletekről a modern képalkotó szoftverek segítségével háromdimenziós, a további kutatások szempontjából jól használható modellek készülnek, ezek képezik majd a Szépművészeti Múzeum júniusra tervezett kiállításának gerincét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.