A Nokia felügyelőbizottságának elnöke már márciusban jelezte, hogy átszervezések várhatók a vállalatnál, amely mintegy 16 ezer dolgozót érint. A Bloomberg most szakszervezeti forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a Nokia a fejlesztési részleg csaknem negyven százalékától megválik, a vállalat azonban nem erősítette meg a hírügynökség értesülését.
A vállalat vezérigazgatója februárban jelentette be, hogy az okostelefonok piacán az utóbbi időben gyengélkedő finn Nokia Microsofttal szövetkezve kívánja felvenni versenyt. A következő években az amerikai szoftveróriás szállítja majd a Nokia okostelefonokba az operációs rendszert, amely - ahogy már Elop korábban jelezte – komoly elbocsátásokat jelent majd a vállalatnál. Az együttműködés ugyanis feleslegessé teszi azoknak a mérnököknek az állását, akik a Nokia Symbian és MeeGo rendszerén dolgoztak.
A fejlesztőmérnökök szerint ugyanakkor kiszámíthatatlan a vállalat működése, s így nem lehet hatékony és kratív munkát végezni: a kutatás-fejlesztésben már 2009-ben is hajtottak végre átszervezéseket, s ugyanez történt 2010-ben is. Az alkalmazottak szerint mire működni kezdene egy rendszer addigra megszűntetik.
A Nokia éves szinten összesen mintegy hárommilliárd eurót költ kutatás-fejlesztésre, amely gyakorlatilag kétszerese annak, amennyit az Apple erre a célra fordít.
A finn mobilóriás éppen kedden jelentette be, hogy Symbian rendszerének frissített változata két új okostelefonján – az X7-en és az E6-on - fut majd. Mindkét modell az év második negyedében kerül forgalomba.
Az Apple első iPhone-jának 2007-es premierje óta a Nokia részesedése sz okostelefonok piacán folyamatosan csökken. Négy év alatt mennyiségben 20 százalékkal 30,8 százalékra esett – derül ki a Gartner Inc felmérésből.
Tavaly év végi adatok szerint a Nokia 16134 főt foglalkoztatott kutatási-fejlesztési, valamint szolgáltatási részlegénél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.