A Tokyo Electric Power illetékesei szerint a cég betont önt majd a nyílásba, hogy megszüntessék a szivárgást. "Próbáljuk meghatározni, miért emelkedik a környező tengervízben a sugárzás mértéke és ebben a kontextusban ez lehet az egyik lehetséges indok" - mondta Hidehiko Nisijama a Nukleáris és Iparbiztonsági Ügynökség helyettes vezetője.
A Business Insider jelentése szerint tegnap vizsgálatokkal igazolták, hogy a földrengésben megsérült atomerőmű körzetében valóban a megengedett szint tízszeresére rúg a talajvíz radioaktivitása.
A szakértők már korábban figyelmeztettek arra, hogy a reaktorok hűtéséhez használt nagy mennyiségű tengervíz szivároghat az üzemből. Hivatalos jelentés ugyanakkor nem érkezett arról, hogy pontosan mennyi radioaktívvá vált hűtővíz juthatott a talajba, illetve a tengerbe. A japán hatóságok ugyanakkor továbbra sem látnak okot komoly aggodalomra, mivel – mint mondják – az erőműből kijutó víz gyorsan eloszlik, ezért nem jelent nagy veszélyt.
Közben a japán miniszterelnök, Naoto Kan is látogatást tett a március 11-i földrengés elpusztult parti városokban. A miniszterelnök most először látogatott el a katasztrófa sújtotta területre, igaz, a földrengés napját követően egyszer már átrepült felette helikopterrel. Kao biztosította a helyieket arról, hogy minél hamarabb újrainduljon a halászat a környéken és fedél is kerüljön a sok százezer hajléktalanná lett ember feje fölé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.