E párhuzam azonban több sebből vérzik, ráadásul a támadás nem előzmény nélküli. Egy szűk horvát kisebbségnek már 2003 óta fáj, hogy a Mol a horvátországi privatizáció részeként, nyílt tenderen 25 százalékot vásárolt nemzeti vállalatukból.
Nagyobb port kavart, hogy a magyar olajcég 2008-ban megszerezte az Ina menedzsmentjogait is, főleg, miután a horvát sajtó kapcsolatot vélt felfedezni a megállapodás és aközött, hogy az OTP (a Mol résztulajdonosa) hitelt adott a horvát Podravka társaságnak a Mol garanciavállalásával. Davor Stern, az Ina felügyelőbizottsági elnöke a menedzsmentjogokról kötött szerződés felülvizsgálatát szorgalmazza, annak ellenére, hogy a hitelügyletről és a garanciavállalásról – a Moltól korábban kapott tájékoztatás szerint – csak a menedzsmentjogok megszerzése után kezdtek tárgyalni. 2009-ben horvát hatóságok az Ina tartozásait firtatták, amikor pedig a múlt év végén a Mol ajánlatot tett az Ina közkézhányadára, manipulációt emlegettek. A horvát tőzsdei felügyelet (Hanfa) egymás után több hétre, majd határozatlan időre felfüggesztette az Ina részvényeit. Javasolta, hogy az ügyészség tegyen büntetőfeljelentést a Mol és vezetése ellen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.