A döntés szerint a Siemens nem teljesítette szerződéses kötelezettségeit az Arevával szemben. A német óriásvállalat 2009-ben döntött arról, hogy kiszáll az Areva NP nevű vegyesvállalatból és 34 százalékos részesedését eladja partnerének. Ugyanebben az évben a Siemens szövetséget kötött az orosz Roszatom nukleáris energetikai céggel, ekkor kezdődött meg az Areva és a Siemens háborúja – jelenti a Reuters.
Az Areva azt állította, hogy a Siemens nem üzletelhet a Roszatommal, mivel a korábban megkötött szerződésük értelmében a német cég nyolc évig nem konkurálhat vele. 2009 végén a bíróság úgy döntött, hogy addig nem jöhet létre a Roszatom-Siemens szerződés, amíg meg nem állapítják az eladásra kerülő vegyesvállalatrész árát. Akkor 1,62 milliárd euróban állapította meg a bíróság a tulajdonrész értékét, a végső döntésre azonban csak tegnap került sor. Eszerint a végső ár 648 millió euró és a konkurenciát gátló kitételt az eredeti nyolcról négy évre mérsékelték.
Az ügyhöz hozzátartozik, hogy a Siemens ezzel párhuzamosan a saját jogi harcát folytatta az Arevával, arra kérve az Európai Bizottságot, hogy semmisítse meg a versenyt tiltó klauzulát, amely akadályozta a vegyesvállalat felszámolásában. Az EU jelenleg is vizsgálja az ügyet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.