Az Oracle azért indított pert a keresőóriás ellen, mert azt állítja, hogy a Google az engedélye nélkül használta fel az Android operációs rendszerben a JAVA programnyelv egyes elemeit. A per 2010 augusztusában kezdődött, miután az Oracle megvásárolta a JAVA-t megalkotó Sunt.
A The Inquirer megjegyzi, hogy az ügy hírhedté vált a nyílt forráskódú szoftvereket pártolók körében, hiszen a JAVA részben nyílt forráskódú, míg az Android teljesen szabadon hozzáférhető. A korábbi tulajdonos Sun és a felvásárló Oracle is ígéretet tett arra, hogy teljesen átadja a programnyelvet a nagyközönségnek, ez azonban nem történt meg és a jelek szerint nem is fog.
A Google az ügy során mindent elkövetett azért, hogy az Oracle által követelhető kárigény ne kerüljön nyilvánosságra, ez viszont fordítva sült el, hiszen a közvélemény úgy értékelte: a keresőóriás attól tart, hogy az összeg túl nagy lesz. Erre egyébként minden oka megvan, hiszen az Oracle szakértője, Ian Cockburn szerint a céget az Android által megtermelt profit 50 százaléka illeti meg, beleértve a reklámbevételeket. Sőt, ez az arány akár 150 százalékra is emelkedhet, amennyiben bebizonyosodik, hogy a Google szándékosan sértett szerzői jogot. A több milliárd dolláros potenciális kártérítés így nem csak az Androidból származó hasznot, de a cég internetes keresésből származó profitját is megkurtíthatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.