A vezérváltásra azonban meglehetősen rosszul reagáltak a piacok, az Apple-papírok árfolyama a bejelentés hírére 7 százalékkal zuhant. Elemzők úgy vélik, hogy Tim Cook megállja ugyan a helyét, de hiányzik belőle Steve Jobs látnoki képessége, amellyel csúcson tartja a céget. A társaság eddigi rekorderedményét az idei második negyedévben érte el: az iPhone-oknak, iPadeknek köszönhetően a bevétele 82 százalékkal, 28,6 milliárd, nettó eredménye pedig több mint a duplájára, 7,3 milliárd dollárra ugrott. Ennek köszönhetően az Apple a világ legértékesebb vállalatainak a listáján az olajipari ExxonMobil mögött a második helyre lépett elő 350 milliárd dollárral.
Steve Jobs igazán mozgalmas évtizedeket tudhat maga mögött, azt követően, hogy 1976-ban Steve Wozniakkal és Ronald Wayne-nel megalapította a céget, amelynek a világ számítástechnikai, majd újabban mobilkommunikációs ipara is számtalan újítást köszönhet, hogy csak a zenelejátszót és az okostelefont említsük. Jobs nagy tempót diktált munkatársainak és magának is, ez nemritkán 20-24 órás munkaidőt is jelentett. Szeretett a saját feje után menni, nem nagyon hallgatott az igazgatótanácsra sem.
Így még azt is elérte, hogy éppen az általa átcsábított volt Pepsi-vezér távolította el a posztjáról, aki aztán közel egy évtizedig próbált új irányt szabni a cégnek, sikertelenül. A már csőd szélén álló vállalkozást Jobs viszszatérése mentette meg a végleges eltűnéstől. Az átszervezések, személycserék után ismét felfelé ívelt az almás cég presztízse, jöttek a már szinte státusszimbólumnak számító termékek, az iBookok, az iMacek, illetve újabban a táblagépek piacába új életet lehelő iPadek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.