Két évtizede 46 fővel kezdte meg a német Josef Seibel (JS) számára a beszállítást a helyi Szamos Kft., és mára három vállalkozás több mint 700 alkalmazottjának ad munkát a JS csoport. Ám amire másfél évtizede nem volt példa: közel negyven jelentkezőt tartanak nyilván, aki munkát szeretne a cipőgyárban. A változást a segélyezési szabályok szigorításának tulajdonítja Juhász János, a német cég magyar leányvállalata, a Josef Seibel Kft. ügyvezetője, aki egyben az azzal szorosan együttműködő Szamos Cipőipari Kft. főtulajdonosa is.
A két vállalat közös telephelyen működik, ahol a tavaly ősszel indított és a közelmúltban befejeződött beruházás eredményeként jövőre már akár kétmillió pár cipőt is szállíthat – napi 8000 pár gyártásával – a JS csoportnak a két vállalkozás. A Szamos Kft. eddig összesen évi 900 ezer-egymillió párat gyártott, a JS pedig olyan üzemet létesített, ahol közvetlenül a Romániából érkező felsőrészekre öntik a talpat, így ez is gyárthat évente egymillió pár cipőt. Az üzem azért létesült, mert az anyacég az eddig Kínában, Indiában és Moldovában bérmunkában végeztetett termelést hozta vissza a szállítási fegyelem hiánya és a hullámzó minőség miatt.
Jelenleg évi 400-500 ezer pár felsőrészt gyártatnak Nagyvárad mellett. A szükséges egymillió pár másik fele ugyan még mindig Ázsiából jön, de az a cél, hogy ezt a termelést is Európába, s ha lehet Magyarországra hozzák. Az a baj azonban, hogy hazánkban nem lehet évi félmillió felsőrészt gyártatni, mert az elmúlt években több nagy cipőfelsőrész-gyártó megszűnt, az itt-ott létesülő kisüzemek kapacitása pedig korlátozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.