A SAB Miller a részvényenkénti 4,90 ausztrál dolláros ajánlatát egyenesen a részvényeseknek címezte. Ez ugyanakkora ár, mint amennyit a júniusi ajánlatkor fizetett volna az ausztrál cégért, s amelyet a vállalat vezetősége visszautasított, mondván túl „olcsón” adnák el a céget.
A forgalma alapján a világ második legnagyobb söripari vállalatának közvetlen ajánlata meglepte az elemzőket, akik inkább arra számítottak, hogy a SAB a Foster éves jelentését követően tesz majd újabb ajánlatot. Az elemzők szerint ugyanis az ausztrál vállalat az előrejelzéseknél gyengébb eredményt fog közölni.
A SAB Miller azért is érezheti elérkezettnek az időt egy – akár ellenséges – felvásárlásra, mert az elmúlt hetek tőzsdei mélyzuhanása következtében a Foster részvények árfolyama is mélybe zuhant. Egyedül szerdán emelkedett 3 százalékot az ajánlattétel hírére.
A Foster nem kívánta kommentálni a SAB felvásárlási ajánlatát. A felügyelő bizottság csütörtökön tárgyal az ajánlathoz – tudta meg a Finantial Times a vállalathoz közel álló forrásból. Ám arra kevés az esély, hogy a vezetőség megváltoztatja álláspontját.
A SAB Miller bennfentese pedig úgy nyilatkozott a lapnak, hogy a Forster részvényesek előrelépést szeretnének az ügyben tekintettel arra, hogy június óta nem érkezett más ajánlat a társaságra. A SAB szerint az ajánlatuk vonzó, így a részvényeseknek érdemes azt elfogadni. „Mivel a Foster nem mutatott elkötelezettséget a felvásárlási ajánlat elfogadása iránt, a SAB Miller elhatározta, hogy közvetlenül a részvényeseknek tesz ajánlatot” – áll a avállalat közleményében.
Az elemzők szerint nagy a valószínűsége annak, hogy ha nem is most, de 12 hónapon belül egy nagybefektető – vélhetően a SAB Miller – tulajdonába kerül az ausztrál sörfőzde.
A SAB Miller a világ második legnagyobb söripari vállalata. 1895-ben Dél-Afrikában alapították a South African Breweries (SAB) sörgyárat. A cég 1993-ban vásárolta meg a főleg Észak-Amerikában jelen lévő Miller Brewing Company-t. 2002-ben változtatták a nevüket SABMiller-re. A SAB a tulajdonosa egyebek mellett a magyar Dreher Sörgyárak Zrt.-nek is.
A világ legnagyobb sörgyártója, a belga Anhauser-Busch InBev, amely egy 2008-ban létrejött fúziónak köszönhetően a világ piacának 25 százalékát birtokolja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.