A modellt önerÕ, vissza nem térítendÕ támogatás és kedvezményes bankhitel kombinációja jellemzi, ezzel a mikro-, kis- és középvállalkozásokat támogatja a kormány. A konstrukcióban a cégeknek a beruházáshoz szükséges öszszeg 25 százalékát kell önerÕként biztosítaniuk. Az önerÕn felüli részt a megvalósítás idÕtartamára az eljárásban részt vevÕ hitelintézetek kedvezményes feltételekkel megfinanszírozzák a vállalkozás számára. A hitel nagysága nem haladhatja meg az 500 millió forintot.
Az eljárás során nyújtott hitelek kedvezményesek; a maximális kamatfelár 2,5 százalék forinthitel esetében, míg 3,5 százalék devizahitelnél az irányadó bankközi hitelkamat felett. A megvalósítást követÕen a jóváhagyott 25 százalék európai uniós támogatást a hitelintézet részére utalják át, ezzel csökkentve a vállalkozás hitelét.
A kedvezményes hitel nyújtására azok a bankok jogosultak, melyek az eljárás végrehajtásához szükséges tanúsítványt megszerezték. Az új kiírásokkal kapcsolatban jelenleg hat hitelintézet nyújthat segítséget: az OTP, a Magyar Fejlesztési Bank, a Citibank, a K&H, az Unicredit és a Gránit Bank Zrt.
A konstrukció egyszerÛ, egyablakos, sÕt, ezt az egy ablakot is a hitelintézet biztosítja a cégek számára, amely kényelmet jelent a vállalkozásoknak, hiszen a hitelkérelemhez szükséges dokumentációt és a pályázati anyagokat is a hitelintézetnél adhatja le. A vállalkozások fejlesztési elképzeléseit a hitelintézet bírálja el.
Az eljárásba bevont pályázatokon a magyarországi székhelyÛ vagy hazai fiókteleppel rendelkezÕ mikro-, kis- és középvállalkozások indulhatnak. Kivételt képeznek a Budapesten megvalósított projektek, amelyek e konstrukció keretében nem támogathatók. Ellenben két évnél fiatalabb vállalkozások is támogatást nyerhetnek fejlesztési elképzeléseikhez. Az Új Széchenyi-terv vállalkozásfejlesztési programján belül a Komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-, kis- és középvállalkozások számára elnevezésÛ pályázatra négymilliárd, míg a logisztikai központok és szolgáltatások fejlesztésére kétmilliárd forintot bocsát rendelkezésre a kormány. E két kiírásra október 26-tól 2012. december 31-ig lehet beadni pályázatot a MAG – Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.-hez. Az eljárás sikeres bevezetését követÕen jövÕre várhatóan más pályázati konstrukcióra is kiterjeszthetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.